25619942
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Augustiniánský klášter Vrchlabí

Krkonoše

Husova 213
Vrchlabí, 543 01

Telefon:+420 499 456 704
E-mail:muzeum@krnap.cz
Web:www.krnap.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Augustiniánský klášter ve Vrchlabí, který je významnou barokní památkou města, byl založen v roce 1704 Maxmiliánem z Morzinů.

Jedná se o bývalý klášter katolické církve řádu Augustiniánů. V nedávné době byla budova opravena, v přízemí a sklepních prostorách je umístěna ekologická expozice Kámen a život, v ambitu kláštera jsou výstavní prostory Krkonošského muzea ve Vrchlabí. V těsné blízkosti kláštera se nachází barokní kostel, který byl též zrekonstruován a v současné době se zde konají letní nedělní a vánoční koncerty.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu