24865617
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zřícenina hradu Pařez

Český ráj

Libuň, 507 15

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Na severozápadním okraji Prachovských skal se nachází zřícenina skalního hradu, který byl podle tvaru skály nazván Pařez.

V historických pramenech je poprvé uváděn v roce 1403, kdy byl jeho majitelem Jan z Pařezu.

Skála, na které hrad stojí, je úzkou rozsedlinou rozdělena na dvě části, mezi kterými je puklina. Na západním okraji hradu stála čryřhranná věž s branou, do níž vedl dřevěný most z protější skály. Na povrchu skály jsou dodnes viditelné stopy obvodových hradeb a základy čtyřhranné věže.

Přístup: Pěšky od Turistické chaty po červené turistické stezce kolem koupaliště Pelíšek (4km) nebo autem přes Pařezskou Lhotu směrem na Blata - možno zastavit přímo u hradu.

Poloha: na SZ okraji Prachovských skal, 3 km JZ od Libuně, 8 km SZ od Jičína

Objekt je volně přístupný celoročně.

, autor: Podobský Jakub
, autor: Podobský Jakub
, autor: Jiří Morávek
, autor: Podobský Jakub
, autor: Podobský Jakub
, autor: Podobský Jakub
, autor: Podobský Jakub
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu