28084038
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zřícenina hradu Jestřebí

Českolipsko

Jestřebí, 471 61

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zřícenina hradu na dominantním pískovcovém skalním útvaru tvoří významný krajinný prvek. Byl založen Berky z Dubé ke konci 14. století.

Na konci 13. století byl vystavěn krásný a hrdý hrad na nepřístupné skále. Hrad je svou historií pojen s nejvýznačnějšími českými rody, patří mezi naše nejstarší hrady. Jeho předčasnou zkázu zapříčinila příroda a lidé. Skála zvětrávala a pověsti o pokladu způsobily úporné kopání. To mělo za následek odlomení pískovcových převisů a zřícení části hradu. Přesto romantická silueta hradu láká mnohé návštěvníky. Horní skalní blok je pro turisty nepřístupný, jsou zde zbytky věže a paláce. Z torza hradu je přístupné pouze dolní skalisko, prudké točité schůdky za romantickým lomeným portálkem prochází bývalou hradní studnou.

Poloha: 8 km SZ od Doks

Zřícenina hradu Jestřebí, autor: Milan Drahoňovský
Zřícenina hradu Jestřebí, autor: Milan Drahoňovský
Zřícenina hradu Jestřebí, autor: Jan Pasler
Zřícenina hradu Jestřebí, autor: Jan Pasler
Zřícenina hradu Jestřebí - pohled přes Novozámecký rybník, autor: Jan Pasler
Zřícenina hradu Jestřebí, autor: Musil
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu