30252387
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zbytky tvrziště Jiljov

Českolipsko

Holany, 470 02

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Nedaleko Holan se nacházejí pozůstatky tvrziště Jiljov, které bylo vybudováno ve 14. století. Dochoval se zde kruhový val, příkop a pískovcový sloup se skalní místností.

Jiljov se nachází při silničce na modře značené cestě ze Zahrádek do Holan. Od odbočky z modré značky se překročí vodoteč mlýnského náhonu, který míří do Dolského potoka. Dále se sejde do mělkého příkopu, který obklopuje nízkou oválnou plochu. Ve východní části stojí zajímavý skalní útvar - ke skalní věži je přilepen kvádrovitý blok, který je protesá schodištěm. Na vrcholku schodiště je skalní odpočívadlo, ze kterého si celý objekt můžeme prohlédnout ze shora.

Tvziště Jiljov
Tvziště Jiljov
Tvziště Jiljov
Tvrziště Jiljov
Tvrziště Jiljov
Tvrziště Jiljov
Tvrziště Jiljov
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu