29605969
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Liberecký zámek (nepřístupný)

Jizerské hory

Liberec, 460 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Liberecký zámek byl vybudován v renesančním slohu, stavba byla dokončena v roce 1587. V zámku se dochovala vzácná renesanční kaple z počátku 17. století.

Původní jednoduchou renesanční stavbu nechali postavit bratři Kryštof a Melichar z Redernu již v letech 1582 - 87, a tak zámek zároveň patřil mezi první zděné budovy ve městě. Dnešní podobu však získal až díky několika přestavbám, které započaly po ničivém požáru v roce 1615. Tehdy byla na popud majitelky panství Kateřiny z Redernu k zámku přistavěna kaple a Nosticovské křídlo podle návrhu Jana Arkana ze Žitavy. Ve 20. století zřídila v zámku světoznámá firma Skloexport unikátní vzorkovnu skla a právě tato křehká krása dala vzniknout hrdému pojmenování: "Skleněný zámek". V současné době je však zámecký komplex bohužel nepřístupný, a tak můžete obdivovat pouze jeho zajímavý exteriér v samém srdci města.

Zámek Liberec, autor: Libor Sváček
Zámek Liberec, autor: Libor Sváček
Zámek Liberec, autor: Libor Sváček
Zámek, autor: SML, Tomáš Mauder
Zámek, autor: statutární město Liberec
Liberecký zámek - kaple, autor: statutární město Liberec
Zámek Liberec, autor: Libor Sváček
Zámek Liberec, autor: Chmela
Zámek Liberec, autor: Chmela
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu