27180584
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zámek Nový Falkenburk (nepřístupný)

Českolipsko

Jablonné v Podještědí 1
Jablonné v Podještědí, 471 25

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zámek Nový Falkenburk je dnes součástí Jablonného v Podještědí. Kdysi zde stávala tvrz, která zanikla ještě během první poloviny 15. století.

V 16. století nechal tehdejší majitel panství Jindřich Berka z Dubé vystavět nad rybníkem zámek, který je obklopen rozlehlým parkem. Během sedmileté války v 18. století zde byl vojenský lazaret a později zámek zpustl natolik, že velkých sálů s freskovou a štukovou výzdobou bylo užíváno jako sýpek. Nový majitel, liberecký továrník Liebig dal v roce 1901 provést obnovu, která však nebyla moc citlivá. Dodnes je zachována štuková výzdoba sálů, nástropní malby a zrcadlový sál.

Dnes je zámek účelově využíván, a proto není přístupný veřejnosti. Umožněny jsou pouze svatební obřady. 

Zdroj hlavní fotografie: Město Jablonné v Podještědí

Svatby a romantické pobyty - nabídka

Na zámku Nový Falkenburk se pořádají svatební obřady.

Zámek Nový Falkenburk, autor: Thomas Glaubitz
Zámek Nový Falkenburk, autor: Thomas Glaubitz
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu