29454591
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zámek Mělník

Českolipsko

Svatováclavská 19
Mělník, 276 01

Telefon:+420 317 070 154
GSM:+420 733 762 537
Fax:+420 315 622 125
E-mail:rezervace@lobkowicz-melnik.cz
Web:www.lobkowicz-melnik.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zámek Mělník je v současné době jednou z nejatraktivnějších památek ČR. Navštivte místo, kde v minulosti žilo 23 českých královen a princezen.

Můžete obdivovat unikátní prostory, mezi které patří Velký sál s jedinečnou sbírkou map všech evropských měst 17. století. Podobnou sbírku vlastní pouze švédský král Karel XVI. Gustav. Dále navštívíte majestátní Koncertní sál, ve kterém se v současnosti konají reprezentativní akce, plesy a slavnostní galavečery. Za prohlídku jistě stojí i slavná Kaple, zasvěcená svaté Ludmile, kterou nechala postavit Eliška Pomořanská, manželka českého krále Karla IV.

Dále navštívíte Velkou jídelnu svatého Václava, zdobenou zlatem; Dětský pokoj s hračkami a nábytkem z konce 19. století; Velkou ložnici automobilového závodníka Jiřího Kristiána; Pracovnu habsburského kancléře Augusta Longina; Zelený salon, Rytířský sál i schodiště zdobené loveckými trofejemi. Součástí expozice jsou i obrazy slavných mistrů, např. Karla Škréty, Petra Brandla, J.C.Lotha, P. Veronese a dalších.

Můžete navštívit i zámecké sklepy ze 14. století, jejichž základy nechal postavit sám Karel IV. V současnosti zde probíhají řízené degustace slavného Lobkowiczkého vína včetně Ludmily pod vedením zámeckého sklepmistra.

Historie zámku Mělník
Nad soutokem Labe s Vltavou se rozkládá zámek Mělník, původním názvem Pšov. Jméno je odvozeno z názvu slovanského kmene Pšovanů. Původní dřevěný hrad byl koncem 10. století nahrazen kamenným sídlem. Ve 13. století Karel IV. prohlásil Mělník za královské věnné město a hrad se stal majetkem českých princezen a královen významných panovníků. Došlo k velké gotické výstavbě hradu a později v 16. století získal zámek renesanční vzhled. Během 17. století se stal vlastníkem rod Černínů, který provedl raně barokní renovaci a dal zámku jeho charakteristickou podobu.

Od roku 1753 je zámek v majetku roku Lobkowiczů. Jeho současný majitel kníže Jiří Lobkowicz zámek zrekonstruoval a nechal jeho krásné prostory zpřístupnit veřejnosti.

Služby:

- prohlídka zámku a vinných sklepů
- degustace lobkowiczkých vín
- svatební obřady, hostiny, realizace na klíč
- prodej suvenýrů a vín
- zámecká restaurace s výhledem na soutok
- zámecká cukrárna s dezerty vlastní výroby
- zvěřinové a rybí speciality
- pronájem prostor
- oslavy a narozeniny
- ubytování na zámku
- koncerty - mezinárodní hudební festival J. Lobkowicze
- bezbariérový přístup
- k dispozici cizojazyčné texty: angličtina, němčina, ruština, francouzština, japonština

Svatby a romantické pobyty - nabídka

Možnost uspořádání svatebního obřadu či svatební hostiny na klíč, včetně možnosti doprovodného programu. Pro církevní sňatky nabízíme zámeckou Kapli, zasvěcenou sv. Ludmile. Pokud dáváte přednost svatbě venku, nabízíme zámeckou zahradu pro menší svatby a celé nádvoří zámku pro svatby větší.

Dovolená bez bariér - nabídka

Bezbariérový přístup do restaurace a zámeckého butiku.

Příloha

Otevírací doba

všechny měsíce všechny dny v týdnu 9:30 - 17:00

Poslední prohlídky začínají v 16:00 hod.

Zámek Mělník

Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina, ruština, francouzština
Parkoviště - vzdálenost (m): 100
Parkoviště pro autobusy - vzdálenost (m): 300
Služby a vybavení: parkoviště, parkoviště pro autobusy, stání na kola, úschovna zavazadel (šatna), občerstvení, restaurace, WC, prodej upomínkových předmětů, bezbariérový přístup

Zámek Mělník
Zámek Mělník
Zámek Mělník - kaple
Zámek Mělník - koncertní sál
Zámek Mělník - Kristianův pokoj
Zámek Mělník - pracovna Augustina Longina
Zámek Mělník - sál s mapami
Zámek Mělník - Svatý Václav - sál
Zámek Mělník - zelený salon
Zámek Mělník - restaurace s výhledem
Zámek Mělník - zámecká cukrárna
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu