29939823
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zámek Liběchov (nepřístupný)

Českolipsko

Liběchov, 277 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Dnešní podoba zámku je dílem tří slohových etap - renesance, baroka a romantismu.

Původně se jednalo o tvrz obklopenou vodním příkopem. Na výzdobě zámku se mimo jiné podíleli i M. B. Braun a Josef Navrátil. Dnes je v zámku umístěna expozice Náprstkova muzea věnovaná asijským kulturám a expozice hudebních nástrojů. Část expozice má bezbariérový přístup.

V zámecké zahradě stojí za pozornost vzácné dřeviny a sochařská výzdoba. Nedaleko zámku jsou ve skalách vytesané zajímavé sochy místního sochaře Václava Levého.

Park je veřejně přístupný, oprava zámku po povodni 2002 příliš nepokročila. Zámek prozatím není přístupný. Lidé se však mohou procházet po zámeckém parku.

ZÁMEK LIBĚCHOV
ZÁMEK LIBĚCHOV
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu