29272457
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zámek Horní Police (nepřístupný)

Českolipsko

Horní Police, 471 06

Web:www.zamek-hornipolice.websnadno.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zámek Horní Police se nachází ve stejnojmenné obci u České Lípy. V minulosti se v něm konala výstava papírových modelů českých hradů, zámků a jiných památek. V sezóně 2015 je výstava modelů i dětská expozice natrvalo uzavřena.

Historie zámku

Obec Horní Police je v písemných pramenech poprvé doložena ve 13 století. Raně barokní zámek, tvořící jádro dnešní stavby, zde byl postaven krátce před rokem 1689. Zámek sloužil jako správní budova a ubytovna pro duchovenstvo, pomáhající při církevních obřadech během poutí, které tehdy navštěvovaly desetitisíce věřících. Při zámku byl také vybudován pivovar s rozsáhlými sklepy, které se dodnes zachovaly ve velmi dobrém stavu.

V 19. století byl v zámku přechodně umístěn jezuitský seminář. Po první světové válce byl zámek zkonfiskován Habsburkům a byl přidělen Státním lesům v Zákupech. Po druhé světové válce byl zámek využit jako sklad nábytku a od roku 1949 je začalo využívat místní JZD a z nádherného sálu s krbem, krásnými lustry a parketovou podlahou se stal kravín. Po roce 1991 získala zámek obec Horní Police. V současné době obec připravuje určité plány využití zámku.

Dovolená s dětmi - nabídka

Expozioce je zaměřena na rodiny s dětmi. Děti si zde mohou vyzkoušet nejrůznější kostýmy, postavit hrad z připravených dílků, nebo si vyzkoušet roli průvodce.

Zámek Horní Police - stav před rekonstrukcí
Zámek Horní Police - stav před rekonstrukcí
Zámek Horní Police
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu