29007153
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zámek Doksy (nepřístupný)

Českolipsko

Doksy, 472 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zámek se nachází na severní straně pod náměstím Republiky ve Valdštejnské ulici. Byl postaven v renesančním stylu koncem 16. století za Jana z Vartenberka.

Do barokní podoby byl přestavěn Valdštejny v první polovině 18. století, dnešní podobu získal radikální přestavbou na přelomu 19. a 20. století.

Zámek má dispozici písmene U s nádvořím uprostřed. Jednotlivé trakty se navzájem liší. Střední, hlavní trakt je dvoupatrový a dominují mu opěráky na nárožích a vstupní raně barokní portál z roku 1660, který je součástí vysutého balkonu na sloupech uprostřed průčelí.  V jeho východním rohu stojí mezi trakty hranolovitá třípatrová věž s cibulovou bání z roku 1700.

Nejcennější je západní křídlo s renesančními volutovými štíty v obou průčelích. Uprostřed nádvoří se nachází kamenná kašna se soškou andělíka z konce 18. století.

Zámek byl až do roku 1945 obýván Valdštejny.

V současné době není zámek volně přístupný, zpřístupněn je pouze zámecký areál.

Zámek Doksy, autor: Jan Pasler
Zámek Doksy, autor: Jan Pasler
Interiér zámku Doksy
Interiér zámku Doksy
Zámek Doksy, autor: Frýba
Zámek Doksy interiéry
Zámek Doksy
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu