29383945
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zámeček Vřísek (nepřístupný)

Českolipsko

Zahrádky, 471 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zámeček Vřísek stojí nedaleko obcí Zahrádky u České Lípy a Holany, na Žižkově vrchu. Původní hrad ze 14. století byl kolem roku 1570 přestavěn na renesanční zámeček.

Nechal ho přebudovat Jan z Vartemberka jako lovecký zámeček s kamennou válcovou věží. Leží uvnitř ohrazené obory, ve které roste několik památných dubů. Dříve se v oboře chovali jeleni, daňci a další zvěř. Nedaleko byla i bažantnice. V současné době je zámeček veřejnosti nepřístupný.

Místo, kde se zámeček nachází, získalo název Žižkův vrch proto, že husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova měl prý v nedalekých Holanech bratra, katolického faráře. Toho údajně zajal a nechal v hladomorně umořit hladem.

Obora zámečku Vřísek
Obora zámečku Vřísek
Obora zámečku Vřísek
Zámeček Vřísek
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu