30252387
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zámeček Bellevue (nepřístupný)

Český ráj

Žďár, 294 11

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Lovecký zámeček Bellevue, zvaný také Belvín či Velbín, nechal vystavět Karel Alain Rohan po roce 1820, poté co koupil svijanské panství.

Zámeček, který byl později upraven na myslivnu, se nachází na vyvýšenině v Žehrovské oboře, při silnici ze Žehrova na Dobšín.

Jedná se o jednopatrovou stavbu s obdélníkovým půdorysem obdélníkového tvaru, jejíž dominantou je střední rizalit s trojúhelníkovým štítem se znakem Rohanů. Podle samotného názvu zámku lze soudit, že objekt měl sloužit jako vyhlídkové sídlo (Beille vue – vyhlídka). Rohanové využívali zámeček jen občasně a nepříliš dlouhou dobu. Po čase jej dali k dispozici své lesní správě a sloužil jako myslivna.

V blízkosti myslivny se nalézá mohyla, která pochází zřejmě z doby bronzové. U silnice v oboře můžeme ještě dnes najít opevnění s dělostřeleckým bastionem z prusko-rakouské války v roce 1866. Vlastní objekt je dnes účelově využíván a vstup do něj je značně omezený. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu