29511252
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Šaunštejn - Loupežnický hrad

Českolipsko

Česká Kamenice, 407 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Šaunštejn je jedním z nejkrásnějších skalních hradů Českého Švýcarska, vypíná se nad obcí Vysoká Lípa.

Byl jedním z četných skalních hradů, které chránily Českou stezku na cestě do Saska. Majitelé hradu Berkové z Dubé se nechvalně proslavili tím, že se pro ně hrad stal útočištěm k loupeživým výpravám do okolí. Proto je Šaunštejn znám také pod názvem Loupežnický hrad.

Dnes již nalezneme pouze stopy po místnostech vytesaných do skal a hlubokou dutinu. Výlet na Šaunštejn vás určitě nezklame, protože se nalézá v krásném prostředí Jetřichovického skalního města a z vrcholu je nádherný výhled do okolní malebné krajiny.

Poloha: 8 km od České Kamenice v Jetřichovických stěnách

Šaunštejn
Šaunštejn
Ze Šaunštejna
Ze Šaunštejna
Ze Šaunštejna
Ze Šaunštejna
Ze Šaunštejna
Ze Šaunštejna
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu