24514402
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Schmittův zámek (nepřístupný)

Českolipsko

Český Dub, 463 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Honosný zámek v novoklasicistním stylu si nechal v roce 1874 podle projektu G. Sachera postavit podnikatel Franz von Schmitt.

Zvláště cenné jsou interiéry zámku se štukovými a dřevem obkládanými stropy. Zámecké zahradě dal na konci 19. století podobu anglického parku významný zahradní architekt Eduard Petzold. V převážně listnatém parku je jezírko s vodotryskem. V současné době slouží budova jako domov důchodců.

Na rozdíl od vlastního zámku je volně přístupný rozlehlý anglický park, který se táhne údolím říčky směrem k centru města.

 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu