25737471
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Hrádek Aichelburg

Krkonoše

Horní Maršov, 542 26

Web:http://www.veselyvylet.cz/cz/vv8.html
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Původně romantický hrádek byl postaven nad Temným Dolem jako památka na hraběte Bertholda z Aichelburgu zemřelého v roce 1861.

Po roce 1883, kdy panství Maršov zakoupila hraběnka Aloisie Czernin-Morzinová, začal hrádek chátrat a v roce 1945 byl téměř zapomenutý. Díky Hradní společnosti Aichelburg, která vznikla v roce 1995, byl hrádek obnoven a v roce 2000 zpřístupněn veřejnosti.

Klíče si můžete vypůjčit v informačním centru Veselý výlet v Peci pod Sněžkou. Otevřeno je denně od 8.30 do 18.00 hodin (Veselý výlet si vyhrazuje právo na změnu otevírací doby) od 8. května do 2. listopadu a od poloviny prosince do Velikonoc. Za vypůjčení klíčů, hlavní s iniciálami BA, který je replikou původního klíče od hrobky Bertholda Aichelburga, se platí mírné vstupné. Získané prostředky slouží výhradně k zajištění provozu a údržbě lesního hrádku a také k uhrazení pojištění celé vycházkové trasy Aichelburg včetně lesního hrádku a křížové cesty na Starou Horu. Podmínky zapůjčení klíčů najdete níže v návštěvním řádu. Pro hosty je určeno pět sad klíčů v Temném Dole a tři sady v informačním centru v Peci pod Sněžkou. Ve Veselém výlete vám poradí cestu, možnost parkování a dohodnete se na vrácení klíčů. Můžete si tu koupit drobné upomínky a pohlednice a turistickou známku s lesním hrádkem Aichelburg.

Příloha

Vstupné

Hrádek Aichelburg - vstupné
Plné vstupné:10,00 CZK
Děti:5,00 CZK
Studenti:5,00 CZK
Poznámka:Nejméně musí být zaplaceno 40 Kč za jednu návštěvu.
Aichelburg, autor: RTIC Krkonoše
Aichelburg, autor: RTIC Krkonoše
Aichelburg, autor: RTIC Krkonoše
Aichelburg výhled, autor: RTIC Krkonoše
Aichelburg, autor: RTIC Krkonoše
Aichelburg, autor: RTIC Krkonoše
Aichelburg cesta lesem, autor: RTIC Krkonoše
Aichelburg
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu