27444483
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Hrad Kokořín

Českolipsko

Kokořín, 277 23

Telefon:+420 315 695 064
E-mail:hradkokorin@seznam.cz
Web:www.hrad-kokorin.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Hrad Kokořín leží na ostrohu pískovcové skály nad Kokořínským dolem, severně od stejnojmenné obce, uprostřed chráněné krajinné oblasti Kokořínsko.

Hrad Kokořín vznikl počátkem 14. století. V minulosti byl několikrát přestavován až do dnešní romantické podoby. Tvarem hradby připomíná loď, jejíž stožár tvoří kulatá věž. Druhou dominantou hradu je palác, který sloužil jako obytná část. Jeho stěny jsou pokryty malbami s rytířskými motivy. Uvnitř paláce najdeme kopie historického nábytku a exempláře historických zbraní a keramiky. Romantické okolí hradu dalo v minulosti vzniknout mnoha pověstem o loupeživých rytířích a o podivném strážním systému, který tvořila řada do skal vytesaných obydlí.

Co se týká historie hradu, vystřídalo se na něm několik majitelů, kteří o něj však postupně přestali pečovat a v 19. století z něj zbyla jen zřícenina. Až v roce 1895 se hrad vrátil do povědomí širší veřejnosti díky Klubu českých turistů, který představil jeho maketu na Národopisné výstavě v Praze a zároveň se zasloužil o jeho částečné zpřístupnění. V roce 1896 koupil kokořínské panství včetně zříceniny pan Václav Špaček, šlechtic ze Starburgu. Ten zahájil rozsáhlou rekonstrukci hradu, kterou v roce 1918 dokončil jeho syn Jan. Jednalo se o první komplexně pojatou záchranu středověké zříceniny v Čechách a její zpřístupnění veřejnosti. Po roce 1950, na základě zákonů o pozemkové reformě, přešel hrad do držení státu. Teprve v roce 2006 se hrad vrátil do rukou dědiců rodu Špačků, kteří hodlají navázat na rodovou tradici a nadále zachovat tuto oblíbenou památku pro veřejnost.

Svatby a romantické pobyty - nabídka

Romanticky založené páry mohou na hradě Kokoříně uzavřít civilní sňatek. Svatební obřady se konají v tzv. Brožíkově síni v prvním patře nového paláce. Obřady se na hradě konají od dubna do října.

Otevírací doba

Duben So - Ne 9:00 - 16:00
Květen Út - Ne 9:00 - 16:00
Červen - Srpen Út - Ne 9:00 - 17:00
Září Út - Ne 9:00 - 16:00
Říjen So - Ne 9:00 - 16:00
Listopad - Březen -- zavřeno

V pondělí a den po svátku zavřeno. Listopad - březen zavřeno, lze dohodnout termín se správou hradu.

Vstupné

hlavní prohlídka
Plné vstupné:80,00 CZK
Děti:40,00 CZK děti do 15 let
Studenti:50,00 CZK
Senioři:50,00 CZK
Poznámka:Prohlídka mimo otevírací dobu 120,- Kč.
věž
Plné vstupné:30,00 CZK
Děti:10,00 CZK děti do 15 let
Studenti:30,00 CZK
Senioři:30,00 CZK
hrad Kokořín, autor: Ing. Lenka Pešková

Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina, ruština, holandština, francouzština, španělština, italština
Služby a vybavení: parkoviště, parkoviště pro autobusy, občerstvení, prodej upomínkových předmětů, vstup se psy

hrad Kokořín, autor: Ing. Lenka Pešková
Kokořín, autor: Jan Pasler
Kokořín, autor: AZfotky
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu