30001807
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kabinková lanovka Pec pod Sněžkou - Růžová hora - Sněžka (celoroční)

Krkonoše

Pec pod Sněžkou

Telefon:+420 499 895 138
+420 499 895 137
E-mail:info@snezkalanovka.cz
Web:www.snezkalanovka.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Nová lanová dráha vede v původní trase jako její předchůdkyně - dvoumístná sedačková lanovka, pouze spodní stanice v Peci pod Sněžkou byla posunuta níž k chatě Lesovna. Jedná o jednolanovou oběžnou lanovou dráhu se čtyřmístnými uzavřenými kabinkami.

Tradiční dvousedačková lanovka vyvážela celoročně turisty od roku 1949 až do 2.9.2012, kdy byl její provoz ukončen. Za tuto dobu lanovku navštívilo na 20 miliónu turistů a na vrchol Sněžky vyvezla více než 7,2 miliónu cestujících.

Nová lanovka je kabinková, po cestě na nebo z nejvyššího bodu České republiky se tak nemusíte bát zimy ani větru. Kabinky jsou čtyřmístné. Stejně jako tomu bylo u původní lanovky, budete muset při své jízdě jednou přestoupit, a to na Růžové hoře.

Z Pece pod Sněžkou se nahoru vyvezete za 210 Kč, zpáteční jízdenka stojí 390 Kč.

Další informace o cenách, aktuálním provozu či fotografie nové lanovky najdete na www.snezkalanovka.cz

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu