25680152
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Muzeum psacích strojů

Českolipsko

Lipová 103
Česká Kamenice, 407 21

GSM:+420 603 722 261
E-mail:muzeum.psacichstroju@centrum.cz
Web:www.ceskesvycarsko.cz/muzea/
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Muzeum bylo založeno sběratelem p. Miroslavem Němcem v roce 2003 a je v něm vystavena sbírka asi 300 ks psacích strojů, kterou p. Němec shromáždil od roku 1995.

Sbírka je průběžně doplňována o další exempláře psacích strojů. Vystavené psací stroje pocházejí z období od r. 1895 do poloviny 20. století a jsou plně funkční.

Expozice muzea je rozdělena do 3 částí:
- malé a atypické psací stroje a mechanické kalkulačky
- psací stroje z USA a Velké Británie
- psací stroje z Německa a dalších evropských zemí

Nejvýznamnějšími světovými výrobci psacích strojů byly: v USA firmy Remington, Underwood a Royal, v Německu Continental, Adler a Mercedes, ve Francii Japy a v Itálii Olivetti ( větší počet různých modelů psacích strojů od těchto výrobců je ve sbírce muzea).

30 nejpozoruhodnějších exponátů je detailně popsáno na tabulkách umístěných přímo na strojích a v průvodním materiálu po výstavě, kde je též zachycena ve stručnosti historie psacích strojů ( čerpáno z publikace Technického muzea v Praze Psací stroje od Dr. Jany Vránkové). V současnosti se pracuje na německé verzi průvodních materiálů pro výstavu.

Pro větší skupiny (např. školní třídy) možno domluvit výklad a prohlídku po výstavě přímo majitelem muzea celoročně i v termínech mimo otvírací dobu muzea.

Kontakt: p. Němec - mobil 603722261.

Otevírací doba

Červen - Září So - Ne 14:00 - 18:00

Otevřeno od 15.6.- 15.9.

Související články

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu