28817495
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Muzeum panenek a medvídků pod Troskami

Český ráj

Troskovice 40
Rovensko pod Troskami, 512 63

GSM:+420 724 577 389
E-mail:muzeum.panenek@seznam.cz
Web:www.muzeumpanenek.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Muzeum panenek a medvídků pod Troskami je jediné tohoto druhu v České republice. Na výstavní ploše 300 m2 najdete kolem 2 000 exponátů.

Můžeme zde vidět panenky a medvídky našich prababiček a babiček, i unikátní soudobé sběratelské panenky prezentované našimi i zahraničními výtvarníky.
Rozsáhlá expozice čítající více než 2000 exponátů představuje vývoj panenek a medvídků od roku 1840 až po současnou uměleckou produkci.

Výstavní plocha je rozdělena do více oddělení: ve velkém sále najdete celkovou historii panenek - dobrý přehled zde získáte díky exponátům, které jsou zařazeny dle tradičních materiálů. Další oddělení muzea patří sběratelským medvědům, najdete zde i dřevěné hračky.

Více na:  http://www.muzeumpanenek.cz/

Expozice:

Panenky jsou zde rozděleny dle materiálů používaných k výrobě - od drahých porcelánek, lehkých celuloidových plaváků, po levnější panenky z papírmaše a kompozitu, což je směs sádry a dalších přísad.


Mezi exponáty se nachází opravdové historické skvosty a panenky s osudovými příběhy. Panenka, která prošla koncentračním táborem, či panenka určená jako dárek paní Haně Benešové.


Můžete si zde prohlédnout celoporcelánovou panenku z roku 1840, která sloužila k výchově mladých šlechtičen či panenku určenou pro zdravotní sestry a porodní asistentky z roku 1900.


Jako jediná instituce tohoto druhu získalo Muzeum v Troskovicích povolení Policejního presidia v Praze vystavit na veřejnosti panenky Páju a Jáju - demonstrační panenky, které usnadňují komunikaci při výslechu týraných a zneužívaných dětí.


Zajímavostí muzea je i panenka Chucky - hrdina amerického hororového filmu.


Je zde ojedinělé aranžmá s dětskými postýlkami a inkubátory, které nese název Novorozenecké oddělení. Představuje dokonalé detailní studie tvořené dle živé předlohy či fotografie. Panenky jsou zde takřka k nerozeznání od skutečných novorozeňat. Miminka se smějí, jiná krabatí obličej, mají nudličku u nosu či orosené oči. Na miniaturních prstících se jim lesknou nehtíky, pod hebkou kůží prosvítají modré žilky.

U příležitosti zvolení nového amerického presidenta Baraca Obamy a jeho plánované návštěvy v Praze, muzeum odkoupilo špičkové dílo německé výtvarnice - panenku Sashu představující mladší presidentovu dcerku.

Dovolená s dětmi - nabídka

Ojedinělá expozice panenek a medvídků nadchne malé i velké návštěvníky.

Otevírací doba

Květen - Červen Út - Ne 10:00 - 16:00
Červenec - Srpen Út - Ne 10:00 - 17:00
Září Út - Ne 10:00 - 16:00

Otevírací doba pro rok 2015: OTEVŘENO od 1. 5. 2015 do 27. 9. 2015. V týdnu od 12. 5. 2015 do 17. 5. 2015 bude muzeum pro veřejnost uzavřeno. KVĚTEN, ČERVEN, ZÁŘÍ ÚT – NE 10.00 hod – 16.00 hod (15:30 – poslední návštěva) ČERVENEC, SRPEN ÚT – NE 10.00 hod – 17.00 hod (16:30 – poslední návštěva) Vstupné: Dospělá osoba - 90Kč Dítě do 15 let - 70Kč Senioři od 65 let pouze na základě předložení OP - 70Kč Skupiny nad 30 osob bez rozdílu dítě, dosp. osoba - 70Kč /os Žádné jiné průkazy a slevové karty neakceptujeme.

Vstupné

Plné vstupné:90,00 CZK
Děti:70,00 CZK děti do 15 let
Senioři:70,00 CZK senioři nad 65 let
Skupiny:70,00 CZK skupiny nad 30,00 osob
Poznámka:Skupinové vstupné bez rozdílu dítě či dospělý.
Muzeum panenek a medvídků Troskovice

Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina
Služby a vybavení: parkoviště
Typ muzea: vlastivědné

Muzeum panenek a medvídků Troskovice
Muzeum panenek a medvídků Troskovice
Muzeum panenek a medvídků Troskovice
Muzeum panenek a medvídků Troskovice
Muzeum panenek a medvídků Troskovice
Muzeum panenek a medvídků Troskovice
Muzeum panenek a medvídků Troskovice
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu