28269846
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Městské muzeum Mšeno

Českolipsko

náměstí Míru 1
Mšeno, 277 35

E-mail:info@mestomseno.cz
Web:www.mestomseno.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Městské muzeum je umístěno v prostorách 2. patra radnice ve Mšeně. Je pobočkou Regionálního muzea v Mělníku.

Značná část expozice je věnována mšenským cechům, jsou zde vystaveny starobylé cechovní štíty zdejších truhlářů, zámečníků a ševců. Dále zde uvidíte cechovní truhlice, cechovní ferule, rychtářská práva, trojrozměrné vývěsní štíty - kovářský a zámečnický. Této části však dominuje zařízená obuvnická dílna i s mistrem ševcem, ve které můžete spatřit všechny propriety "prťáckého" řemesla.

Další část expozice tvoří dobový měšťanský interiér z konce 19. století, jehož součástí je např. kulatý intarzovaný stůl se zdobenými židlemi, čalouněná pohovka, zouvák, dobová truhla, empírové hodiny, stříbrník se sklem a cínovým nádobím.

Třetí část je věnována slavným mšenským rodákům - Augustinu Heřmanovi a archeologovi J. L. Píčovi. Druhý jmenovaný zde má i svůj původní stůl, křeslo a kalamář. Vše je doplněno závěsnými klipy s doplňujícími informacemi.

Dovolená s dětmi - nabídka

Poutavá expozice zaujme malé i velké návštěvníky.

Otevírací doba

Duben - Říjen Po - Ne 9:00 - 12:00
13:30 - 17:00

Vstupné

Plné vstupné:20,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:10,00 CZK
Městské muzeum Mšeno, autor: Archiv: Město Mšeno

Služby a vybavení: parkoviště, občerstvení, WC, prodej upomínkových předmětů

Městské muzeum Mšeno, autor: Archiv: Město Mšeno
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu