25313439
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Galerie města Trutnova

Krkonoše

Slovanské nám. 38
Trutnov, 541 01

Telefon:+420 499 815 916
E-mail:galerie@trutnov.cz
Web:www.galerietu.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Městská galerie na Slovanském náměstí byla otevřena počátkem roku 1997 po rozsáhlé rekonstrukci památkově chráněného měšťanského domu z druhé poloviny 16. století.

Stavba si uchovala svoji původní stavební dispozici renesančního objektu s pozdějšími stavebními zásahy, provedenými především po požáru roku 1799, jímž byl objekt silně poškozen. V polovině 19. století došlo k dalším významným úpravám domu. Přistavěna byla zděná pavlač na jižní straně, pro Trutnov netypická. V podkrovním sále galerie probíhají vernisáže a kulturní programy, stálá expozice je o poschodí níže. Chloubou galerie je obraz Josefa Čapka „V růžové světnici“ z roku 1937, plastiky Oty Gutfreunda a sbírka uměleckých děl, která zachycuje regionální i český vývoj výtvarného umění.

Dovolená bez bariér - nabídka

Galerie má pouze částečně bezbariérový přístup - část přízemí, dále výtahem do podkroví a část 1. patra (budova je původně renesanční dům a dosti členitá, takže i v rámci jednoho patra se bohužel objevují schůdky, takže je expozice částečně bezbariérová). Galerie má v podkroví (přístup možný výtahem) WC pro vozíčkáře.

Otevírací doba

všechny měsíce Út - Pá 9:00 - 16:30
So - Ne 9:30 - 15:00

Vstupné

Plné vstupné:30,00 CZK
Děti:20,00 CZK
Studenti:20,00 CZK
Senioři:20,00 CZK
, autor: Miloš Šálek

Služby a vybavení: úschovna zavazadel (šatna), WC, prodej upomínkových předmětů, bezbariérový přístup

, autor: Miloš Šálek
, autor: Miloš Šálek
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu