27302516
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Pivovar Nová Paka, a.s.

Český ráj

Pivovarská 400
Nová Paka, 509 01

Telefon:+420 493 721 025
E-mail:broucek@novopackepivo.cz
Web:www.novopackepivo.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Pivovar produkuje několik druhů piv pod značkami, které mají vazbu na okolí Nové Paky.

V pivovaru je možno objednat prohlídky. Exkurze s průvodcem se standardně pořádají pro skupiny o počtu minimálně 10 osob.

K pořádání různých druhů oslav, firemních a soukromých rautů je k dispozici restaurace na varně se zázemím pro ochutnávku piva přímo z výroby. Program těchto akcí lze individuálně dohodnout.

Tradice vaření piva v Nové Pace se datuje již do první poloviny 13.století, nedlouho po založení města. Roku 1870 novopačtí občané založili akciový spolkový podnik s cílem výstavby pivovaru. Vybrali krásné místo na mírném kopci a o rok později položili základní kámen. Za další rok dokončili novogotickou stavbu, architektonický klenot města.

Pivovar Nová Paka, a. s., patří do skupiny malých nezávislých pivovarů. Kapacitou výroby se řadí mezi malé podniky. Kvalitou svých výrobků, která vyplývá nejen ze špičkových vstupních surovin, ale především z klasického, třístupňového způsobu výroby piva, se řadí mezi pivovary, které jsou vyhledávány nejen tuzemskými, ale i zahraničními zákazníky. Pivo se tu vyrábí tradičním způsobem spodně kvašených piv, tzv. ležáků s charakteristickou plnou chlebnatou chutí, přiměřenou přírodní nasyceností, zlatavou barvou, bohatou typicky hutnou pěnou, hořkostí a řízem.

V roce 1872 nový pivovar uvařil svou první várku piva - tak se po šesti stech letech obnovila tradice vaření piva v Nové Pace. Celá budova je dochována v původním stavu, a tak, jak byl tehdy pivovar postaven, stojí i dnes. Pivo se tu vyrábí tradičním způsobem spodně kvašených piv, tzv. ležáků s charakteristickou plnou chlebnatou chutí, přiměřenou přírodní nasyceností, zlatavou barvou, bohatou typicky hutnou pěnou, hořkostí a řízem. Novopacký pivovar a několik málo dalších malých pivovarů, tak má ideální možnost pokračovat v českém originálním způsobu vaření zlatavého moku a nabídnout zákazníkovi odlišnost v podobě pravého, tradičního českého piva.

S Novopackým pivem se lze kromě nejbližšího okolí a oblastí Českého ráje setkat takřka po celém světě. Velká část produkce je totiž exportována do zahraničí (USA, EU, Korea, Israel,..)

Díky citlivě provedeným rekonstrukcím v duchu původní architektury je možné si prohlédnout pivovar tak, jak byl v roce 1872 postaven. Nejen zachování původního rázu budovy, ale také tradiční způsob výroby piva se stává pro mnohé turisty lákavým cílem na cestě po zdejším kraji.

Exkurze - více info zde.

Sortiment: MotoBrouk (nealkoholické pivo), Brouček, Kryštof, Kumburák, Granát, Podkrkonošský speciál, Podkrkonošský speciál tmavý, Valdštejn, Hemp Valley Beer aj.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu