25707628
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Rychnovská továrna

Jizerské hory

Tovární 500
Rychnov u Jablonce nad Nisou, 468 02

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Na počátku první světové války byla v Rychnově u Jablonce nad Nisou postavena továrna na výrobu galalitového zboží, která patří mezi technické kuriozity.

Stavba je založena ve velmi obtížném terénu rašelinové bažiny. Je protkána sítí odvodňovacích kanálů, které leží v hloubce asi sedmi metrů pod terénem. Část stavby je založena na dřevěných pilotech. V době první republiky byla stavba využívána jako skladiště, slepičí farma a pro různé náhodné akce. Teprve v roce 1938 skupina německých podnikatelů umístila do tohoto areálu výrobu zaměřovacích přístrojů pro válečné účely.

Stavba továrny, autor: Město Rychnov u Jablonce n. N.
Stavba továrny, autor: Město Rychnov u Jablonce n. N.
Rychnov u Jablonce n. N., autor: Renata van Vleet
Továrna, autor: Město Rychnov u Jablonce n. N.
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu