30252387
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Muzejní železnice Česká Kamenice - Kamenický Šenov

Českolipsko

Kamenický Šenov, 471 14

Web:www.kzc.cz/cz/Kamenicky-motoracek
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
K zajímavostem regionu patří 4,5 km dlouhá muzejní železnice vedoucí z České Kamenice do Kamenického Šenova.

Dráhu vybudovala Společnost České severní dráhy v roce 1886. V roce 1979 byla trať zrušena a její část existuje dodnes jako muzejní železnice s pravidelným provozem (trať č. 901).

V době letních prázdnin se zde konají tzv. prázdninové jízdy a v průběhu roku pak dále novoroční jízdy, velikonoční jízdy, silvestrovské jízdy a další akce.

Osobní vlaky jsou vedeny historickým motorovým vozem přezdívaným Hurvínek. Ve vybraných dnech jede v čele vlaku parní lokomotiva. V budově stanice Kamenický Šenov je při jízdách vlaků otevřena malá železniční expozice s prodejem suvenýrů.
Muzejní železnice Česká Kamenice - Kamenický Šenov, autor: Milan Drahoňovský
Muzejní železnice Česká Kamenice - Kamenický Šenov, autor: Milan Drahoňovský
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu