30953906
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lidová architektura v okolí obce Dubá

Českolipsko

Dubá, 471 41

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
V okolí obce Dubá se dochovala řada památek lidové architektury. Jedná se o roubená stavení v Dražejově, památkovou zónu Střezivojice a lidovou architekturu v osadě Nedvězí.

Roubená stavení v Dražejově

Obec Dražejov leží 3,5 km jižně od Dubé. Na návsi se dochovala roubená stavení z 19. století, která byla postavena po katastrofálním požáru vsi v roce 1832. Dále zde najdeme barokní kapli sv. Jana Nepomuckého.

Památková zóna Střezivojice

Jižně od Dubé leží obec Střezivojice, ve které najdeme velké množství roubené, hrázděné i zděné lidové architektury. Charakteristické jsou architektonické prvky jako pavlače či podstávky. Mnoho domů má i přesnou dataci, většina z nich pochází z období kolem poloviny 18. století. Stavby se většinou dochovaly v původní podobě s minimálním narušením, proto byla obec označena jako památková zóna.
Poloha: asi 5 km jižně od obce Dubá

Lidová architektura v osadě Nedvězí

Na úpatí vrchu Nedvězí se nachází stejnojmenná osada se zachovalými ukázkami lidové architektury.
Poloha: 3,5 km jihozápadně od Dubé

Nedvězí, autor: Z archivu města Dubá
Nedvězí, autor: Z archivu města Dubá
Nedvězí
Nedvězí
Dražejov - kaple sv. Jana Nepomuckého, autor: Z archivu města Dubá
Lhota, autor: Z archivu města Dubá
Lhota, autor: Z archivu města Dubá
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu