29054428
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Rozhledna Žaltman

Krkonoše

Úpice
Úpice, 542 32

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Rozhledna Žaltman je jedním z nejznámějších míst Jestřebích hor, leží nedaleko Úpice. Ve výšce 739 m n. m. je postavena železná konstrukce s točitými schody.

Rozhledna byla uvedena do provozu roku 1976. Shora je nádherný rozhled po celých Jestřebích horách. Dále můžeme vidět Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Adršpašsko-teplické skály, Soví a Javoří hory, Broumovské stěny, Úpicko, Hronovsko, Orlické hory, Králický Sněžník, Zvičinu, Kumburk a Trosky. Na východní straně jsou dále vidět Stolové hory v sousedním Polsku a na jižní straně dohlédnete za přehradu Rozkoš, až do oblasti u Hradce Králové.

Přístup 

Možný pěšky po značených TZ: z Malých Svatoňovic (modrá, posléze zelená TZ se značným převýšením, celkem cca 4km), z Petříkovic - cca 12km - nebo od Muzea ČS. opevnění v Odolově – cca 8km (zelená TZ vedoucí po hlavním hřebeni ) anebo z Radvanic (modrá, posléze zelená TZ se značným převýšením, celkem cca 4km).
Lze rovněž využít cyklostezku č. 4091 vedoucí z Trutnova-Poříčí přes Žaltman do Odolova a dále do Horního Kostelce.

Otevírací doba

volně přístupná

Rozhledna Žaltman, autor: jan špelda

Služby a vybavení: parkoviště

Rozhledna Žaltman, autor: jan špelda
Jan Špelda, autor: jan špelda
Rozhledna Žaltman, autor: jan špelda
Rozhledna Žaltman, autor: jan špelda
Rozhledna Žaltman, autor: jan špelda
Původní rozhledna na Žaltmanu
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu