30485175
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Rozhledna Kopanina

Český ráj

Frýdštejn, 463 42

Telefon:+420 483 393 060
E-mail:oufrydstejn@iol.cz
Web:http://www.na-rozhledny.cz/kopanina
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kopanina (657 m n. m.)je jednou z prvních rozhleden, kterou vybudoval KČT.

Projekt na vystavění rozhledny vypracoval již v roc 1893 Ing. František Duba, člen Klubu českých turistů. Ještě na podzim téhož roku byl položen základní kámen rozhledny. 18 metrů vysoká věž byla vystavěna z pálených cihel, na konci zakončená ochozem. Práce byly úspěšně završeny 3. června 1894 slavnostním uvedením rozhledny do provozu.

Vrch Kopanina a rozhledna na něm patří k oblíbeným cílům návštěvníků Maloskalska, kteří jejich návštěvu mohou spojit s prohlídkou zříceny hradu Frýdštějn či Vranov (Pantheon). Za příznivého počasí je odtud vidět na Český ráj, Ralsko, Bezděz, Ještěd, Jizerské hory i vrcholky Krkonoš.

V dolní části jihozápadního hřbetu se nachází Mandlová hora s nalezištěm drahých kamenů.

Rozhledna je přístupná pěšky po značených turistických stezkách z obcí Malá Skála, Frýdštejn, Pulečný a Klíčnov. Autem lze dojet do obce Kopanina na parkoviště.

Poloha: 1,5 km severně od obce Frýdštejn, 3 km od Malé Skály

Otevírací doba

Celoročně, dle počasí a dohody, klíč u p. Janků. Záloha na klíč 100 Kč.

Vstupné

Vstupné
Plné vstupné:20,00 CZK
Děti:10,00 CZK
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu