27208558
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Víte, kde je pochovaný slavný vojevůdce třicetileté války Albrecht z Valdštejna?

Český ráj

Při vyslovení jména Albrechta Eusebia z Valdštejna ve spojení s Českým rájem se většině z nás vybaví město Jičín. Ale jen málokdo ví, že tento známý český šlechtic je pochovaný v Mnichově Hradišti.

Slavný vojevůdce císařského vojska v třicetileté válce koupil konfi skované mnichovohradišťské panství se zámkem v roce 1623. Ale již v roce 1627 je přenechal svému příbuznému Maxmiliánovi z Valdštejna a v majetku Valdštejnů se udrželo až do roku 1946. Poté, co byl Albrecht na popud císaře zavražděn vlastními vojáky 25. února 1634 v Chebu, byl pohřben nejprve ve Stříbře a posléze v kartuziánském klášteře ve Valdicích. Po zrušení kláštera v roce 1782 byly ostatky Albrechta a jeho první ženy Lukrécie převezeny do Mnichova Hradiště, kde jsou uloženy v kapli svaté Anny dodnes. K výročí 300 let od zavraždění Albrechta z Valdštejna byl v roce 1934 v kapli osazen náhrobek z červeného mramoru s bronzovým reliéfem. Dnes je zde umístěno také lapidárium barokních pískovcových soch.

Kaple sv. Anny
Kaple sv. Anny
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu