28163496
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Rajské ostrovy, expozice ZOO Děčín

Teplická 19
Děčín, 405 02

Telefon:+420 412 531 531
E-mail:tic@zoodecin.cz
Web:www.zoodecin.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Expozice Rajské ostrovy je unikátní samostatná expozice děčínské ZOO.

Bonusem pro každého návštěvníka Zoo Děčín je od roku 2006 Expozice Rajské ostrovy. Po předložení vstupenky ze zoo je totiž možné se na plavbu po Rajských ostrovech vydat zcela zdarma. Pro veřejnost byly Rajské ostrovy slavnostně otevřeny 17. října 2006.

Expozice vznikla na místě bývalé Noční zoo Sulawesi v centru města na Teplické ulici. Příchozí se zde setkají s mnoha exotickými živočichy a největším mořským akváriem v Ústeckém kraji. Z původních dvou místností se expozice rozrostla do mnohem větších rozměrů. Vystoupala do čtyř pater a návštěvníkům nabízí unikátní pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin.

Poznáte zde faunu i flóru mořského korálového útesu, živočichy tropických pralesů, polopouští či mangrovových pobřeží. Čekají na vás zvířata jako... klaun očkatý, perutýn ohnivý, krevety, lezci, varan mangrovový, želva černavá, agama vodní, strašilky, leguán kubánský, krajta mřížkovaná,… a spousty dalších!

Po více než třicetileté nucené přestávce tak může Zoo Děčín návštěvníkům opět ukázat různé druhy bezobratlých, ryb a plazů. Úplnou novinkou je tzv. ZooKlub - klubová místnost se stylizovaným nábytkem, která slouží pro setkávání milovníků přírody i cestování, pořádání besed, výstav i výukových programů.

Dovolená s dětmi - nabídka

Poutavě vytvořená expozice zaujme malé i velké návštěvníky.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Speciální programy pro základní i střední školy.

Otevírací doba

Leden - Duben Po - Ne 9:00 - 18:00
Květen - Srpen Po - Ne 9:00 - 19:00
Září - Prosinec Po - Ne 9:00 - 18:00

Vstupné

Hlavní sezóna (květen - srpen)
Plné vstupné:60,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:40,00 CZK
Děti:30,00 CZK děti do 15 let
Studenti:30,00 CZK
Senioři:30,00 CZK
Poznámka:Se vstupenkou ze Zoo Děčín vstup ZDARMA - platí pouze v den zakoupení vstupenky! Nevztahuje se na program ZooŠkoly uskutečněné v Zoo Děčín!
Vedlejší sezóna
Plné vstupné:50,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:30,00 CZK
Rajské ostrovy, expozice ZOO Děčín

Specifikace pro Nisa GO: zoologická zahrada

Rajské ostrovy, expozice ZOO Děčín
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu