29036258
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Výletní areál Pěnčín

Jizerské hory

Pěnčín 60
Pěnčín, 468 21

Telefon:+420 483 368 468
+420 483 368 411
GSM:+420 723 955 988
+420 602 138 677
E-mail:vyletniareal@seznam.cz
Web:www.vapen.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

OPUScard

1.5.-30.9. sleva 10% na prohlídku, 1.10.-31.4. sleva 20% na prohlídku. Sleva neplatí pro zvýhodněné skupinové vstupné. Celoročně 10% sleva na korálkovou dílnu (sleva platí na celou útratu v dílně).
Areál zahrnující výrobnu skleněných perliček, kozí farmu, zemědělské muzeum, restauraci s kozími specialitami i možnost projížďky vyhlídkovým vláčkem.

Výletní areál Pěnčín nabízí mnoho zajímavého ke shlédnutí pro děti i dospělé. Návštěvníci areálu si mohou prohlédnout výrobu skleněných perlí, navštívit kozí farmu, absolvovat projížďku vyhlídkovým vláčkem na blízkou rozhlednu Černá Studnice, pochutnat si na specialitách z kozího sýra či masa ve zdejší restauraci, nebo si nakoupit skleněné perle, bižuterii, či kozí sýry a další produkty z kozího mléka.

Brusírna skleněných perlí
Při návštěvě brusírny skleněných perlí mohou návštěvníci shlédnout ucelený proces výroby skleněných perlí: mačkárnu, šitlovnu, rumplovnu, brusírnu a leštírnu.V–IX, prohlídky s průvodcem po–pá 10.00–14.00 h (každou celou hodinu) so, ne, info na www.vapen.cz, X–IV, po–pá 10.00–13.00 h, so, ne info na www.vapen.cz

Korálková dílna
Dílna pro turisty, kde si návštěvníci mohou vytvořit svoji vlastní bižuterii nebo si nalepit obrázky z korálků (předevšim děti). Jako vstupenka slouží připravený návlekový materiál (pruženka, silon, paměťový drát...) nebo předtištěná šablona. Návštěvník dostane k dispozici nepřeberné množství perliček, ze kterých může tvořit.

únor, březen, duben: po - so 10:00 - 15:00, ne - nepravidelně - sledujte www.vapen.cz, ne - zavřeno

květen, červen, září:  po - pá 10:00 - 15:00, so  10:00 - 16:00, neděle nepravidelně 

červenec - srpen: po - ne 10:00 - 17:00

říjen - listopad - po - pá 10:00 - 15:00, so 10:00 - 15:00, neděle nepravidelně - sledujte www.vapen.cz

Vstupné: slouží polotovar pro výrobu bižuterie, dárkových krabiček, obrázků - ceny od 20 do 90 Kč

Dílna Babky navlíkačky
Dílna se nachází v prvním patře dřevěné stodoly zemědělského muzea. Hlavní atrakcí je navlékání korálků na tzv. navlékací mašince, které si zde můžete sami vyzkoušet.. Pokud se vám podaří navléknout 70cm nit, získáte certifikát Babky navlékačky. Součástí dílničky je i velká prodejna "na sběračky", která sezoně rozšiřuje prodejnu v korálkové dílně.

Pěnčínská cvrnkárna
Cvrnkárna se nachází ve vstupní části zemědělského muzea po levé straně. Obsahuje dvě hrací plochy o rozměrech 140 x208 cm, ty jsou pro Vás k používání zcela zdarma. Každá plocha umožňuje hru až pěti hráčů. Hřiště je vybaveno výsledkovou tabulí, kam si můžete křídou zapisovat výsledky. Skleněné kuličky můžete zakoupit ve infocentru, Korálkové dílně a především v Dílně Babky navlíkačky. Pravidla pro Pěnčínskou cvrnkanou naleznete v samotné herně.

Kozí farma & sýrárna
Při prohlídce kozí farmy se návštěvníkům dostane výkladu o chovaných plemenech a o technologii výroby sýrů. Možná je i videoprojekce. Na výběr je cca 13 druhů čerstvých kozích sýrů a možnost jejich zakoupení.

Zemědělské muzeum
V zemědělském muzeu je pro návštěvníky připravena expozice zemědělských strojů. Můžete si prohlédnout stroje, které se používaly při polních pracích během roku. Vystavené exponáty pochází převážně z oblasti Jablonecka a Turnovska.

leden - prosinec: 8:00 - 16:00 (vstupné dobrovolné)

Vyhlídkový vláček
Vyhlídkový vláček nabízí možnost vychutnat si krásu přírody a památek trochu jinak. Vláček se sestává z lokomotivy a přípojných vagónků, které jsou otevřené, ale jsou opatřené střechou z nepromokavé plachty. Každý vagónek je vybaven vnitřním osvětlením a reproduktorovou soustavou, která je ovládána z místa řidiče a umožňuje poskytnout cestujícím náležitý výklad během jízdy.

Trasy vláčku:
* Pěnčín - rozhledna Černá Studnice - Krásná - Pěnčín (lze pronajmout pouze celou soupravu - informace získáte v infocentru)
* Pěnčín - Kitlův areál Krásná - Pěnčín

Brusírna skleněných perlí a kozí farma jsou otevřeny po celý rok, vyhlídkový vláček jezdí od května do září.

Dovolená s dětmi - nabídka

Děti budou nadšené zvířátky, maminky si mohou nakoupit bižuterii a celá rodina si může tvořit v turistnických dílnách obrázky ze skleněných střípků, dárkové krabičky ze sklaněné mozaiky nebo bižuterii podle vlastní fantazie. Pochutnat si pak mohou na specialitách z kozího masa a sýra.

Dovolená bez bariér - nabídka

Výletní areál Pěnčín je převážně bezbariérový, k dispozici i bezbariérové WC.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Oblíbený cíl školních výletů. Prohlídku kozí farmy a výrobny korálků je možno spojit s tvorbou v turistických dílnách a vyjížďkou silničním vláčkem na rozhlednu Černá Studnice nebo do Kittelova areálu na Krásné.

Otevírací doba

Leden - Prosinec Po - Ne 10:00 - 17:00

Vstupné

Prohlídka brusírny a kozí farmy
Plné vstupné:100,00 CZK
Rodinné vstupné:230,00 CZK
Děti:60,00 CZK
Vyhlídkový vláček Krásná
Plné vstupné:90,00 CZK
Děti:70,00 CZK děti do 15 let
Děti:50,00 CZK děti do 6 let
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín

Výklad v cizím jazyce: angličtina, němčina
Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina, polština
Služby a vybavení: parkoviště, parkoviště pro autobusy, stání na kola, úschovna zavazadel (šatna), občerstvení, restaurace, WC, prodej upomínkových předmětů, bezbariérový přístup, dětský koutek, vstup se psy

Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
Kozí farma Pěnčín, autor: Archiv: Kozí farma Pěnčín
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu